Tűzvédelem
Tűzoltó készülék javítása és karbantartása
A tűzoltó készülék javítás 5 évente történő közép- 10 évente teljes-körű karbantartás elvégzése szükséges (néhány típus kivételével) OKF engedéllyel rendelkező
Tűzjelző rendszerek karbantartása és javítása
Beépített tűzjelző berendezéseket rendszeresen ellenőrizni kell, legfeljebb 6 havonta pedig képesítéssel rendelkező szakembernek kell felülvizsgálni.Kérjen
Erősáramú Berendezések Felülvizsgálata (EBF)
A villamos berendezések tűzvédelmi szempontú felülvizsgálatát robbanásveszélyes helyiségek esetében 3, egyéb esetben 6 évenként kell elvégeztetni.
Tűzgátló ajtók karbantartása
Figyelem, rendelet változás! 2015. március hónaptól rendelet írja elő a tűzgátló ajtók rendszeres felülvizsgálatát minden
Tűz- és munkavédelmi táblák
Figyelemfelhívó és biztonsági jelek kihelyezése szükséges az adott létesítmények illetve munkakörök veszélyességi besorolása szerint. A tűz és munkavédelmi jelek és táblák típusára, mennyiségére és pontos helyére vonatkozó meghatározásokat szakember végezheti a vonatkozó jogszabályok előírásai szerint.
Rendszeres tűzvédelmi bejárások
A tűzvédelmi bejárás lehet: eseti vagy rendszeres. Az eseti bejárás nem helyettesíti a munkáltató jogszabályban meghatározott kötelezettségét a tűzvédelmi szakember foglalkoztatására vonatkozóan.
Tűzoltó készülékek ellenőrzése
A tűzoltó készülék ellenőrzése és karbantartása tűzvédelmi szakvizsgához kötött tevékenység.
A tűzoltó készülékeknek évente alapkarbantartáson kell átesniük (ellenőrzés), továbbá a negyedéves ellenőrzést az üzemben tartó is elvégezheti
Ötévente közép- és 10 évente teljes körű (nyomáspróba) karbantartást kell elvégezni, vagy minden használatot követően egy OKF által engedélyezett szakműhelyben. Az 5 éves középkarbantartás egyes típusoknál eltérő lehet.
Tűzvédelmi oktatás
A tűzvédelmi oktatás célja, hogy a munkavállalók megismerjék a munkavégzési helyük (a létesítmény), a környezetük tűzvédelmi jellemzőit. Továbbá a létesítményben alkalmazandó tűzjelzés módját, a tűzriadó tervben előírt, tűz esetén követendő feladatokat, a rendelkezésre álló tűzoltó felszerelések készenléti helyét és helyes használatát, a munkahelyi Tűzvédelmi szabályzat előírásait, stb.
Füstelvezetők karbantartása és javítása
Hő- és füstelvezető berendezések rendszeres karbantartásáról az üzemeltető gondoskodik.
Tűzvédelmi szabályzatok
Szükséges, ha öt főnél több munkavállaló van, ha 50 főnél több személy befogadására alkalmas helyiség található a létesítményben, vagy ha kereskedelmi szálláshelyet üzemeltetnek.
A szabályzat célja, hogy meghatározza a vállalkozás vagy cég tűzvédelmi szervezeti felépítését, a tűzvédelmi tenni- és tudnivalókat, a végrehajtás rendjét, annak ellenőrzését. A szabályzat tartalmi követelménye jogszabályban szabályozott.
Előírásainak betartása az ott dolgozó és/vagy tartózkodó személyekre nézve egyaránt kötelező.
Tűzivízforrások ellenőrzése
A tűzoltó szerelvényeket általában 6 havonta szakcéggel ellenőriztetni kell, valamint azok szükségszerinti és időszakos karbantartásáról
Tűzívíztározó medence karbantartás
Tűzívíztározó medence karbantartás elvégzése 6 havonta szükségeltetik – és 5 évente kell karban tartani.
A tűzoltó vízforrás ellenőrzése és karbantartása tűzvédelmi szakvizsgához kötött tevékenység.
Időszakos Villámvédelmi Felülvizsgálat (VV)
Építmények és szabadterek villámvédelmi felülvizsgálatát robbanásveszélyes helyiségek esetében 3, egyéb esetben 6 évenként kell elvégeztetni.